Nepilova 903/3
Praha 9 - Vysočany
Po - Pá: 08:00 - 21:00
So - Ne, svátek: 09:00 - 19:00 *
* Víkendy a státní svátky jsou za příplatek 1 000 Kč

Dentální hygiena

Dentální hygiena

Ústní zdraví vždy začíná prevencí. Světová zdravotnická organizace doporučuje navštěvovat zubního lékaře každých 6 měsíců za účelem diagnostiky a odborné ústní hygieny. Procedura vám pomůže zbavit se zubního plaku a předejít mnoha onemocněním.

Co jsou zubní plaky?

Zubní plak (tvrdý i měkký) má nepříznivý vliv na dásně. Způsobují aktivní množení bakterií. To způsobuje zánět dásní. Způsobují krvácení, zarudnutí, bolestivost a zápach z úst. Pokud se zánět neléčí, může se zhoršit a zuby se mohou uvolnit, což vede k rozvoji parodontitidy a parodontálního onemocnění. Je snazší těmto nemocem předcházet než je později léčit. Proto je nutné pravidelně provádět profesionální dentální hygienu. Zveme všechny zájemce na profesionální ošetření zubní hygieny na klinice ArtStom v Praze. Díky modernímu vybavení se naši pacienti zbaví zubního plaku rychle a účinně, aniž by došlo k poškození vnějších tkání zubu.

Fáze dentální hygieny

Nejprve lékař obarví zuby speciálním roztokem, který odhalí různé typy zubního plaku. Mohou být tvrdé nebo měkké, naddásňové a poddásňové, světlé nebo tmavé. Každý typ vyžaduje jiný způsob odstranění. Postup zahrnuje několik kroků. Zubní lékař nejprve opatrně odstraní zubní kámen pomocí ultrazvukového skaleru s různě tvarovanými hroty.

Tmavý pigmentový povlak se poté odstraní pomocí přístroje Airflow. Díky jemným granulím prášku dodávaným z trysky proudem vody lze odstranit usazeniny i z těžko přístupných míst zubu. Stejně jako u skaleru není tento postup škodlivý pro sklovinu.

Odborník pak bude každý zub několik minut leštit pomocí speciálních past a kartáčků. To pomůže snížit výskyt plaku v budoucnu. Nakonec se aplikuje speciální gel na sklovinu, který posílí zubní sklovinu a sníží citlivost.

Odborník vám také dobře poradí, jak dlouhodobě udržet výsledky. Například se následujících 24 hodin vyhněte konzumaci barevných potravin.

Existují nějaké kontraindikace?

Samotný zákrok nemá žádné kontraindikace. Používání některých zařízení je však omezeno. Například se nedoporučuje používat ultrazvukový skener, pokud máte kardiostimulátor. Pokud trpíte průduškovým astmatem, není bezpečné používat Airflow. Aby se předešlo komplikacím po ošetření ústní hygieny, naši lékaři se pacientů pečlivě ptají na jejich případná chronická onemocnění. Při tomto přístupu je riziko nežádoucích účinků minimální.

Bělení zubů

Pokud si přejete, můžete si na naší klinice nechat zuby také vybělit.

Profesionální hygiena pomáhá vybělit zuby, ale pokud chcete, aby váš úsměv vypadal ještě lépe, klinika ArtStom vám může nabídnout bělící lampu Prevdent. Tato technologie spočívá v nanesení speciální látky na zuby, které jsou vystaveny světlu lampy. Množství gelu lze upravit v závislosti na citlivosti vašich zubů nebo intenzitě bělení. Zákrok je bezpečný a bezbolestný. Umožňuje získat požadované výsledky během jediné návštěvy.

Proč byste měli přijít k nám?

Na klinice ArtStom pracují zkušení lékaři, kteří pečlivě provádějí zákroky ústní hygieny bez poškození tkání zubů a dásní. Naši lékaři se starají o zdraví svých pacientů, mají individuální přístup a zaměřují se na pozitivní výsledek.

Ústní hygiena prováděná profesionály vám umožní vyhnout se v budoucnu vážným zubním problémům a velkým finančním nákladům!