Nepilova 903/3
Praha 9 - Vysočany
Po - Pá: 08:00 - 21:00
So - Ne, svátek: 09:00 - 19:00 *
* Víkendy a státní svátky jsou za příplatek 1 000 Kč

Extrakce zubů

Extrakce zubů

Pokud se vydáte na zubní kliniku ArtStom v Praze, je extrakce zubu bezbolestná, beze strachu a pohodlná. Kvalifikovaní lékaři se vždy snaží zachovat každý zub a k extrakci se uchýlí pouze tehdy, když jiné řešení není možné.

Když je extrakce zubu jediným řešením

Extrakce zubu se obvykle zvažuje v následujících případech.

  • pokud je zubní tkáň vážně poškozena zubním kazem;
  • závažné poškození parodontu;
  • integrita zubu je narušena zlomeninou a nelze ji již opravit;
  • nesprávné postavení zubu v ústech;
  • akutní bolest zubů s hnisavou infekcí v akutním a pokročilém stadiu;
  • extrakce mléčných zubů u dětí.

Každý případ je jedinečný. Před extrakcí proto naše klinika provede diagnostický postup, během kterého zubní lékař posoudí stav zubu a rozhodne, zda je možné zub extrahovat, pokud nejsou možné jiné možnosti.

Před extrakcí zubu nebo kořene se zkontroluje přítomnost aktivní infekce. Někdy je pacient před extrakcí zubu léčen antibiotiky.

Úleva od bolesti při extrakci zubu

Díky novým typům účinné a bezpečné anestezie, které se na naší klinice používají, se pacienti "na křesle netřesou strachem a úzkostí". Operace extrakce zubu nebo kořene je bezbolestná a nepříjemná!

V závislosti na složitosti případu a konkrétním pacientovi nabízí klinika ArtStom bezbolestnou extrakci zubu v inhalační nebo injekční anestezii Entonoxem. V plné anestezii nebudete vnímat, jak bude extrakce zubu probíhat, a všechny vaše obavy zůstanou za vámi.

Hlavní výhodou a vlastností inovativní anestezie je, že nemá žádné vedlejší účinky a po aplikaci se nebudete cítit špatně.

Po extrakci zubu

Po jednoduché extrakci lékař ošetří místo extrakce a oblast kolem místa extrakce. Zubní lékař rovněž poskytne pacientovi podrobné pokyny pro další péči o ránu.

V případě komplikované extrakce, která vyžaduje vyříznutí dásně, se aplikují stehy a lékař také pacientovi poradí, jak dodržovat správnou hygienu a vyplachovat ústa, aby se předešlo možným komplikacím.

Například během prvních 24 hodin po extrakci by se neměla konzumovat horká jídla a nápoje a na straně extrahovaného zubu by se neměla žvýkat žádná pevná strava. Dodržování doporučení zubního lékaře zajistí, že se místo extrakce během 1-2 týdnů zcela zahojí. V případě horečky po extrakci je nutné neprodleně navštívit kliniku, aby vám byla poskytnuta potřebná léčba.

ArtStom Dentistry - nejlepší volba

Odborníci naší kliniky úspěšně zvládli velké množství jednoduchých i složitých extrakcí, včetně zubů moudrosti, které jsou známé svou nepředvídatelností.

Zavedení nejmodernější stomatologické technologie, nejmodernějšího vybavení, kvalitního spotřebního materiálu a vysoké profesionality našich lékařů nám umožňuje poskytovat pacientům širokou škálu vysoce kvalitních stomatologických služeb za přijatelné ceny pro pacienty s různými finančními možnostmi.

Záleží nám na vašem zdraví!