Nepilova 903/3
Praha 9 - Vysočany
Po - Pá: 08:00 - 21:00
So - Ne, svátek: 09:00 - 19:00 *
* Víkendy a státní svátky jsou za příplatek 1 000 Kč

Bílé plomby

Bílé plomby

Sníte o bělejším úsměvu? Pak vítejte na zubní klinice ArtStom v Praze, kde vám nabídnou zubní náhrady s bílými korunkami! Do této kategorie patří všechny korunky s bílým povrchem, které mohou být vyrobeny z různých materiálů.

Na naší klinice nabízíme pacientům celokeramické, metalokeramické a zirkonové korunky. Každý typ protetického ošetření má své charakteristické rysy a výhody.

Celokeramické a zirkonové zubní korunky

Kovokeramické korunky mají také bílý povrch. Bělost lze přizpůsobit barvě zubů pacienta tak, aby se od sebe nelišily. To je důležité zejména v případě, že jsou korunky umístěny v oblasti úsměvu.

Bezkovové zirkonové korunky mají vysoký estetický účinek, který se snoubí s trvanlivostí. Vyšší cena těchto bílých korun je dobře odůvodněna jejich kvalitou a výkonnostními vlastnostmi.

Kovokeramické a zirkonové korunky vyrobené z bezpečných a hypoalergenních materiálů jsou ideální pro obnovu předních a zadních zubů.

Celokeramické korunky

V současné době je o protetické konstrukce tohoto typu mezi odborníky i pacienty stále větší zájem. Důvodem je nástup nových materiálů na bázi disilikátu lithia a keramiky obsahující oxid hlinitý a oxid zirkoničitý.

Celokeramické korunky mají jednu velmi důležitou výhodu, a tou je propustnost světla, která se co nejvíce blíží tvrdým zubním tkáním. Proto mají tyto korunky nejpřirozenější vzhled a lesk ze všech korunek.

Celokeramické korunky mají skelet ze sklokeramiky nebo z oxidu hlinitého a zirkonové keramiky, na který je nanesena bílá keramická dýha. Bílé celokeramické korunky se používají v následujících případech.

  • pro restaurování jednoho nebo více sousedních nebo vzdálených zubů;
  • v případě řezáků a špičáků;
  • v případech patologického opotřebení, nedostatečného vývoje nebo různých druhů poškození skloviny.

Bezkovová keramika

Tato technologie rovněž umožňuje výrobu bezrámové keramiky na bázi zirkonu a živcové keramiky. Tyto korunky se vyznačují řadou výhod:

  • estetický vzhled;
  • nerozeznatelnost od přírodních zubů;
  • hypoalergenní;
  • vysoká pevnost podobná pevnosti zdravého zubu;
  • minimální obrušování zubu.

Celokeramické (bezkovové) korunky jsou pohodlné. Jsou lehké, takže se pohodlně používají.

Odolné bílé celokovové korunky jsou trvanlivé, odolné proti prasklinám a odštěpkům a nebarví se barvami na potraviny. Pokud chcete mít bělejší úsměv, přijďte na naši kliniku a my vás provedeme několika kroky k dosažení požadovaného výsledku!

Vysoce kvalifikovaní odborníci společnosti ArtStom pro vás najdou tu nejlepší variantu bílé korunkové náhrady, která vám bude nejlépe vyhovovat!